Restaurování a sanace historických budov

tubag a nejstarší sakrální památka na Slovensku

29 srpen 2016

Jsme potěšeni, že materiál TKP značky tubag byl zvolen pro náročné opravy nejstarší sakrální památky na Slovensku, rotundy svätého Juraja u Nitranské Blatnice.

Více informací České televize o rotundě zde: http://goo.gl/86c2f3

Zobrazit detail

Semináře Sanace a restaurování 2016

02 únor 2016

Divize tubag společnosti quick-mix k.s. pořádá v termínech 23.2. - 25.2.2016 již třetí ročník odborných seminářů, které jsou zaměřeny na obnovu a rekonstrukce historických objektů. V rámci České republiky se uskuteční semináře ve 3 městech - v Olomouci, Brně a Praze. Letošním tématem semináře volně navazují na ročníky předešlé, a zaměřují se na nejčastěji vyskytující se problémy - tedy problematické části fasád u historických objektů.

Zobrazit detail

Semináře Sanace a restaurování 2015

09 leden 2015

Divize tubag společnosti quick-mix si Vás dovoluje pozvat na druhý ročník série odborných seminářů Sanace a restaurování 2015, které jsou primárně zaměřeny na obnovu a rekonstrukce historických objektů. Semináře se uskuteční v 6 městech České republiky a na Slovensku a dotknou se tradičně diskutovaných témat, stejně jako představí novinky z oblasti technologií pro obnovu památkových objektů. Přihlášky na níže uvedené semináře lze zasílat na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. v případě účasti na českých seminářích a na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. v případě přihlášky na slovenské semináře.

Zobrazit detail

První ročník seminářů Sanace a restaurování 2014

25 duben 2014

V únoru a březnu letošního roku uspořádala divize tubag první ročník odborných seminářů, zaměřených na rekonstrukce a obnovu historických objektů v České republice a na Slovensku. Cílem seminářů bylo především zprostředkovat aktuální informace a poskytnout prostor pro diskusi odborné veřejnosti, to vše za přítomnosti a pomoci erudovaných odborníků, kteří jsou s péčí o památkové objekty dlouhodobě spjati. Semináře se konaly v Brně, Olomouci, Bratislavě a Košicích a jsme velmi potěšeni oznámit, že seminářů se v těchto čtyřech termínech zúčastnilo přes 200 účastníků.

Zobrazit detail

Restaurování a sanace historických budov

25 leden 2014

Trass v období antiky
Trass objevili a začali používat Řekové, Féničané a Římané. Stavební příručky z 1. století př. n. l. dokumentují, jak se trass míchal např. s cihlovou moučkou nebo vápnem a používal jako stavební pojivo. Skutečnost, že některé stavby, např. akvadukty, zůstaly zachovány do dnešní doby a jsou stále plně funkční, jednoznačně vypovídá o jejich kvalitě.

Zobrazit detail

Vyhledávání

Nejprodávanější produkty

TKP - vápenná omítka s trassem

Restaurátorská jádrová omítka k omítání ploch ve vnitřním i vnějším prostředí.

TKF - spárovací malta s trassem

Spárovací malta pro zdivo všech druhů.

TKM - zdicí malta s trassem

Malta ke zdění a pokládce přírodních kamenů.